آموزش پاراگلایدر در تهران و کرج

 

 

یادگیری پرواز با پاراگلایدر چه مزایایی دارد؟

با گذراندن دوره‌های آموزش پاراگلایدر در گروه آسمان تهران و خرید تجهیزات مورد نظر برای پرواز با پاراگلایدر شما مهارت و تجهیزات لازم برای پرواز را همواره به همراه خواهید داشت. به عنوان یک فرد آموزش دیده می‌توانید به کوه‌ها و تپه‌های بلند سرک بکشید، چتر خود را روی زمین باز کرده و درون آسمان شناور شوید و از دیدن مناظر طبیعی از بالا لذت ببرید. با کسب مهارت‌های تکمیلی در دور‌های آموزش متوسط و مستقل پرواز با پاراگلایدر می‌توانید جریانات ترمال را شناسایی نموده و تا فاصله نزدیک ابرها اوج بگیرید. پرواز با پاراگلایدر ترکیبی از آرامش، هیجان، آموزش دائم و برقراری ارتباط با طبیعت است. در این ورزش شما لحظاتی را تجربه خواهید کرد که غرق در زیبایی طبیعت خواهید شد واحساس آرامش و رضایت بی‌نظیری را تجربه خواهید کرد.

 

 

دوره‌های آموزش پاراگلایدر ما

با گذراندن دوره‌های آموزشی پرواز با پاراگلایدر ارائه شده توسط گروه پرواز آسمان تهران شما می‌توانید از نقطه صفر و مبتدی شروع کرده و به نقطه‌ای برسید که بتوانید بدون نظارت تجربه پرواز داشته باشید.
 


اطلاعات تکمیلی دوره‌های آموزش پاراگلایدر

برای مشاهد سیلابس هر دوره و کسب اطلاعات بیشتر راجع به جزییات برگزاری کلاس‌های عملی و تئوری آموزش پاراگلایدر روی هر دوره کلیک کنید.

دوره مقدماتی (Beginner)  آموزش پاراگلایدر مناسب کسانی است که هیچگونه آشنایی با ورزش پاراگلایدرینگ ندارند و اولین مرحله در تبدیل شدن به یک خلبان ماهر است.  

آنچه در دوره مقدماتی آموزش پاراگلایدر خواهید آموخت:

۱-چتر کشی:

در جلسات اولیه این دوره به آشنایی با تجهیزات پروازی خواهید پرداخت. جلسات اولیه دوره اموزش مقدماتی حداقل ۴ جلسه به طول می انجامد و اصطلاحا به آن چتر کشی می گویند. نحوه نگهداری از تجهیزات پروازی در ایمنی پرواز اهمیت بالایی دارد به همین دلیل در ابتدای دوره شما با نحوه باز کردن چتر، جمع کردن و پک کردن چتر، بررسی وضعیت چتر پرواز، اتصال چتر به صندلی و پوشیدن صندلی، کنترل چتر روی زمین، تیک آف، باد کردن چتر روی زمین، نحوه هدایت و کنترل چتر و انتقال چتر به محل مناسب خواهید پرداخت.

۲- تپه کوتاه:

در این قسمت از دوره هنرجو به تمرین عملی نکات آموخته شده در جلسات اول خواهد پرداخت. در جلسات تپه کوتاه امکان تمرین عملی نکات فراگرفته شده در فضایی امن (یک تپه با ارتفاع ۲۰ متر) خواهید پرداخت. تمرین اوصل اولیه هدایت چتر، تیک آف و نحوه درست فرود در جلسات تپه کشی هدف اصلی هنرجو است. این تمرینات ۲ روز به طول می انجامد و در طی این ۲ روز هنرجو حداقل ۱۲ بار از بالای تپه به پایین پرواز خواهد کرد. محل برگزاری جلسات تپه کوتاه واقع در آبیک قزوین می باشد.

۳- پرواز دو نفره تندم به همراه مربی:

هنرجو در یک پرواز تندم دو نفره با مربی خود در ارتفاع بالا پرواز کرده و مربی از نزدیک به بررسی نحوه تصمیم گیری و عملکرد هنرجو در اجرای فرامین مختلف و هدایت چتر خواهد پرداخت. این پرواز دو نفره فرصت ارزشمندی را در اختیار هنرجو قرار می دهد تا در حضور مربی و بدون استرس و اضطراب، پرواز کرده و به اصلاح اشکالات پروازی خود بپردازد. پس از پایان پرواز دو نفره هنرجو آماده پرواز انفرادی یا سولویی خواهد بود.

۴- پرواز انفرادی ارتفاع بلند:

برای بررسی عملی اموخته‌های هنرجو در کل دوره یک پرواز انفرادی ارتفاع بلند در نظر گرفته شده است. در این پرواز هنرجو تحت نظارت دو مربی که از طریق ارتباط بی سیم با یکدیگر و هنرجو در ارتباط هستند و یکی از مربیان در نقطه تیک آف و دیگری در نقطه فرود قرار دارد پرواز می‌کند. مربی حاضر در نقطه تیک آف بعد از چک کردن وسایل و بررسی اتصال تجهیزات و بر تیک آف هنرجو نظارت نموده و از طریق بیسیم راهنمایی‌های اولیه را بعد از شروع پرواز انجام خواهد داد. مربی حاضر در نقطه فرود هم روند فرود هنرجو را بررسی نموده و نکات لازم را یادآوری می‌کند. دوره‌های آموزش پاراگلایدر مقدماتی گروه پرواز آسمان تهران شامل حداقل ۳ پرواز بلند خواهد بود.

مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما در مورد دوره‌های آموزش پاراگلایدر

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره‌های آموزش پاراگلایدر گروه پرواز آسمان تهران با ما تماس بگیرید.