آموزش پاراگلایدر در تهران و کرج

 

یادگیری پرواز با پاراگلایدر چه مزایایی دارد؟

با گذراندن دوره‌های آموزش پاراگلایدر در گروه آسمان تهران و خرید تجهیزات مورد نظر برای پرواز با پاراگلایدر شما مهارت و تجهیزات لازم برای پرواز را همواره به همراه خواهید داشت. به عنوان یک فرد آموزش دیده می‌توانید به کوه‌ها و تپه‌های بلند سرک بکشید، چتر خود را روی زمین باز کرده و درون آسمان شناور شوید و از دیدن مناظر طبیعی از بالا لذت ببرید. با کسب مهارت‌های تکمیلی در دور‌های آموزش متوسط و مستقل پرواز با پاراگلایدر می‌توانید جریانات ترمال را شناسایی نموده و تا فاصله نزدیک ابرها اوج بگیرید. پرواز با پاراگلایدر ترکیبی از آرامش، هیجان، آموزش دائم و برقراری ارتباط با طبیعت است. در این ورزش شما لحظاتی را تجربه خواهید کرد که غرق در زیبایی طبیعت خواهید شد واحساس آرامش و رضایت بی‌نظیری را تجربه خواهید کرد.


 

دوره‌های آموزش پاراگلایدر ما

با گذراندن دوره‌های آموزشی پرواز با پاراگلایدر ارائه شده توسط گروه پرواز آسمان تهران شما می‌توانید از نقطه صفر و مبتدی شروع کرده و به نقطه‌ای برسید که بتوانید بدون نظارت تجربه پرواز داشته باشید. در زیر قیمت آموزش پاراگلایدر در دوره‌های مختلف را میتوانید ملاحظه بفرمایید.
 


ترتیب دوره‌های مختلف آموزش پاراگلایدر

 
۱ - دوره مقدماتی یا بیگینر
در این دوره هنرجو پرواز با پاراگلایدر را می آموزد. خود می تواند تيكاف، پرواز و فرود را انجام دهد. البته این کار با حضور مربی و کمک مربی انجام پذیر است . شروع این دوره با کلاس های تئوری بوده که حدودا 10 ساعت می باشد و پس از آن آزمون تئوری گرفته می شود . کلاس های عملی از آشنایی با چتر ووسائل پروازی شروع شده، سپس کار کردن با چتر در زمین صاف و بعد در شیب آموزشی و در آخر در ارتفاع بلند می باشد. با توجه به بالابودن هزینه‌های خرید تجهیزات پرواز با پاراگلایدر، در این دوره تجهیزات به صورت امانی در اختیار هنرجویان قرار می‌گیرد. هنرجو در صورت تمایل به گذراندن دوره‌های بعدی آموزشی بایستی تجهیزات پروازی را خریداری کند.
۲- دوره مستقل
دوره نوایس یا دوره مستقل که در گذشته به آن دوره مبتدی آموزش پاراگلایدر نیز گفته می شد، دومین دوره آموزشی خلبانی پاراگلایدراست. پس از پایان این دوره خلبان می تواند به تنهایی و بدون حضور مربی یا کمک مربی پرواز کند. طبیعی است که به همین علت دوره نوایس مرحله بسیار مهمی از سابقه پروازی یک خلبان به شمار می آید. به این دوره قبلا مبتدی گفته می شد به این علت که خلبان اجازه پرواز در هوای توربلانسی یا ترمیک را ندارد ولی از آنجا که مشخصه این دوره واقعا پرواز مستقلی است که خلبان می تواند بدون حضور مربی انجام دهد، نام آن به دوره مستقل تغییر یافت. برای دریافت این گواهینامه، خلبان باید بتواند ، ریورز وفوروارد ، تيكاف کند، حداقل 30 پرواز مسلط داشته باشد، در آزمون تئوری قبول شده باشد. بسیاری از خلبانان پس از این دوره نیازی دیگر برای ادامه دوره های دیگر پاراگلایدررا نمی بینند چرا که آنچه از پاراگلایدر تصور می کردند تا پایان این دوره به آن دست پیدا می کنند. پس از گذراندن دوره آموزش پاارگلایدر مستقل شما میتوانید به تنهایی به سایت‌های مختلف کشور سفر کرده و پرواز کنید.
۳- دوره متوسطه
دوره اینترمدییت یا دوره متوسطه، سومین گواهینامه ای است که خلبان پاراگلایدر می تواند آن را دریافت کند. در این دوره خلبان توانایی ارتفاع گرفتن را پیدا می کند. خلبان باید بتواند تا بالاترین نقطه یک ترمال بالا برود. مانورهای کم کردن ارتفاع را انجام دهد و برای دریافت گواهینامه آن علاوه بر آن درآزمون تئوری قبول شده و تحقیق خود را ارائه دهد.پس از پایان این دوره خلبان نیزمی تواند جهت تمایل فعالیت خود را به عنوان کمک مربی آغاز کند.
۴- دوره پیشرفته
ادونس یا دوره پیشرفته دوره ای است تخصصی برای خلبانهایی که تمایل به شرکت در مسابقات مختلف را دارند. در این دوره خلبان یاد می گیرد چگونه از پاراکلایدر خود برای پیمودن مسافت های طولانی تر استفاده کند. خلبان پیشرفته کسی است که توانایی پیمودن حداقل 30 کیلومتر را داشته باشد.همچنین باید در آزمون تئوری قبول شده و تحقیق خود را ارائه دهد.
۵- دوره دونفره (تندم)
در این دوره خلبان می تواند مسافر نیز با خود حمل کند،داشتن گواهینامه متوسطه ضرورتیست برای شروع دوره پرواز دو نفره. خلبان در ابتدا فقط مجاز به حمل کردن مسافری است که خلبان باشد وبعد از یکسال او می تواند مسافر غیر خلبان نیز حمل کند. این دوره مناسب کسانی است که تمایل به کسب درامد از طریق انجام پروازهای تفریحی را دارند.
۶- دوره مربیگری
تا کنون این دوره 7 بار در ایران انجام شده، دوره اول در سال 82به پایان رسید . مربی این دوره آقای میشل گنال از فرانسه بود که انجمن ورزشهای هوایی این دوره را مدیریت واجرا کرد که از این دوره 6 نفر موفق به دریافت گواهینامه مربی گری و گواهینامه تندم شدند . پس از آن در سال 1384 انجمن ورزشهای هوایی یک کمیته مربیان را تاسیس کرد. هدف این کمیته یکسان سازی آموزش پارا گلایدر در ایران و نیز شروع دوره مربی گری جدید می باشد. کمیته انجمن ورزشهای هوایی تا کنون هفت دوره مربی گری برگزار کرده.
 

اطلاعات تکمیلی دوره‌های آموزش پاراگلایدر

برای مشاهد سیلابس هر دوره و کسب اطلاعات بیشتر راجع به جزییات برگزاری کلاس‌های عملی و تئوری آموزش پاراگلایدر روی هر دوره کلیک کنید.

دوره مقدماتی (Beginner)  آموزش پاراگلایدر مناسب کسانی است که هیچگونه آشنایی با ورزش پاراگلایدرینگ ندارند و اولین مرحله در تبدیل شدن به یک خلبان ماهر است.  

آنچه در دوره مقدماتی آموزش پاراگلایدر خواهید آموخت:

۱-چتر کشی:

در جلسات اولیه این دوره به آشنایی با تجهیزات پروازی خواهید پرداخت. جلسات اولیه دوره اموزش مقدماتی حداقل ۴ جلسه به طول می انجامد و اصطلاحا به آن چتر کشی می گویند. نحوه نگهداری از تجهیزات پروازی در ایمنی پرواز اهمیت بالایی دارد به همین دلیل در ابتدای دوره شما با نحوه باز کردن چتر، جمع کردن و پک کردن چتر، بررسی وضعیت چتر پرواز، اتصال چتر به صندلی و پوشیدن صندلی، کنترل چتر روی زمین، تیک آف، باد کردن چتر روی زمین، نحوه هدایت و کنترل چتر و انتقال چتر به محل مناسب خواهید پرداخت.

۲- تپه کوتاه:

در این قسمت از دوره هنرجو به تمرین عملی نکات آموخته شده در جلسات اول خواهد پرداخت. در جلسات تپه کوتاه امکان تمرین عملی نکات فراگرفته شده در فضایی امن (یک تپه با ارتفاع ۲۰ متر) خواهید پرداخت. تمرین اوصل اولیه هدایت چتر، تیک آف و نحوه درست فرود در جلسات تپه کشی هدف اصلی هنرجو است. این تمرینات ۲ روز به طول می انجامد و در طی این ۲ روز هنرجو حداقل ۱۲ بار از بالای تپه به پایین پرواز خواهد کرد. محل برگزاری جلسات تپه کوتاه واقع در آبیک قزوین می باشد.

۳- پرواز دو نفره تندم به همراه مربی:

هنرجو در یک پرواز تندم دو نفره با مربی خود در ارتفاع بالا پرواز کرده و مربی از نزدیک به بررسی نحوه تصمیم گیری و عملکرد هنرجو در اجرای فرامین مختلف و هدایت چتر خواهد پرداخت. این پرواز دو نفره فرصت ارزشمندی را در اختیار هنرجو قرار می دهد تا در حضور مربی و بدون استرس و اضطراب، پرواز کرده و به اصلاح اشکالات پروازی خود بپردازد. پس از پایان پرواز دو نفره هنرجو آماده پرواز انفرادی یا سولویی خواهد بود.

۴- پرواز انفرادی ارتفاع بلند:

برای بررسی عملی اموخته‌های هنرجو در کل دوره یک پرواز انفرادی ارتفاع بلند در نظر گرفته شده است. در این پرواز هنرجو تحت نظارت دو مربی که از طریق ارتباط بی سیم با یکدیگر و هنرجو در ارتباط هستند و یکی از مربیان در نقطه تیک آف و دیگری در نقطه فرود قرار دارد پرواز می‌کند. مربی حاضر در نقطه تیک آف بعد از چک کردن وسایل و بررسی اتصال تجهیزات و بر تیک آف هنرجو نظارت نموده و از طریق بیسیم راهنمایی‌های اولیه را بعد از شروع پرواز انجام خواهد داد. مربی حاضر در نقطه فرود هم روند فرود هنرجو را بررسی نموده و نکات لازم را یادآوری می‌کند. دوره‌های آموزش پاراگلایدر مقدماتی گروه پرواز آسمان تهران شامل حداقل ۳ پرواز بلند خواهد بود.

مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما در مورد دوره‌های آموزش پاراگلایدر

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره‌های آموزش پاراگلایدر گروه پرواز آسمان تهران با ما تماس بگیرید.