پرسشهای متداول در مورد پرواز تفریحی با پاراگلایدر

1مدت زمان پرواز چند دقیقه است؟
مدت زمان پرواز وابسته به جریان‌های ترمال و وضعیت جوی است و زمان آن بین ۱۵ الی ۲۰ دقیقه خواهد بود. در صورت درخواست می‌توان با پرداخت هزینه اضافی ارتفاع بیشتری گرفت و مدت زمان پرواز را افزایش داد.
2برای پرواز تفریحی به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟
تمامی تجهیزات لازم برای داشتن یک پرواز ایمن توسط گروه پرواز آسمان تهران فراهم شده است، در زمان مراجعه برای انجام پرواز تفریحی از کفش مناسب (کفش کتانی اسپورت) استفاده کنید و از پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند خودداری کنید.
3ترانسفر چیست؟
محل استقرار گروه‌های پروازی واقع در فلکه دانش می‌باشد. برای تیک آف باید به سایت پرواز شهید عسگری واقع در ارتفاعات شمالی شهرک دانش رفت. هزینه ترانسفر به سایت پروازی توسط پاترول‌های مجوزدار ۸۰ هزارتومان می‌باشد. هزینه ترانسفر در قیمت پرداختی شما لحاظ نشده است.
4آیا با خودرو خودم میتوانم به محل تیک آف بروم و هزینه ترانسفر را نپردازم؟
خیر، پیش از این امکان تردد به سایت با خودروی شخصی وجود داشت اما اخیرا به دستور مدیریت سایت شهید عسگری تردد تنها با خودروهای سایت ممکن است. در ضمن مسیر تردد صعب العبور می باشد و مناسب خودروهای سواری نیست.
5پرواز با پاراگلایدر چه خطراتی دارد؟
در همه ورزش‌های هوایی بحث ایمنی وابسته به تخصص و تعهد خلبان در رعایت نکات ایمنی دارد. طبق آمار احتمال اینکه شما در حین رانندگی دچار حادثه شوید بیشتر از وقوع حادثه در حین پرواز می‌باشد. خوشبختانه تا به امروز حادثه ای در گروه پرواز اسمان تهران رخ نداده است.
6آیا حضور خلبان الزامی است؟
بله، هدایت پاراگلایدر نیاز به مهارت و گذراندن دوره های آموزشی مربوطه است در نتیجه حضور خلبان الزامی است. در صورتی که تمایل به یادگیری پرواز با پاراگلایدر بصورت را دارید باید آموزش های لازم را ببینید. جهت بررسی دوره‌های آموزش پاراگلایدر از منوی آموزش پاراگلایدر اقدام فرمایید.
7مسافران پرواز تحت پوشش بیمه قرار دارند؟
تمام مسافران تحت پوشش بیمه مسئولیت مدنی قرار دارند.
8چه پوششی داشته باشم و وسایل ضروری چیست؟
برای انجام پرواز تفریحی داشتن لباس اسپرت و کفش کتانی کافی است. در فصل های سرد پوشیدن لباس گرم و داشتن دستکش گرم ضروری هست. برای دریافت فیلم داشتن رم میکرو اس دی و یا داشتن نرم افزار Share it در گوشی به انضمام فضای خالی 3 گیگ به ازای هر فیلم و یا داشتن فلش مموری OTG ضروری هست. در تابستان به همراه داشتن یک بطری آب و استفاده از کرم ضد آفتاب توصیه می‌شود.
9امکان پرواز بصورت ۲ نفره وجود دارد؟
هر چتر توانایی بجز خلبان توانایی حمل یک نفر مسافر را دارد. در صورتی که تمایل دارید به همراه دوستان و آشنایان بصورت همزمان پرواز کنید قبل از پرواز به ما اعلام کنید تا هماهنگیهای لازم صورت گیرد.
10خانم‌ها هم مجاز به استفاده از خدمات شما هستند؟
بله، بانوان گرامی نیز می‌توانند از خدمات پرواز با پاراگلایدر و دوره‌های آموزشی استفاده کنندو منعی وجود ندارد.
11آیا خلبان خانم هم دارید؟
متاسفانه خیر، تمامی خلبان‌ها آقا هستند.
12هزینه ترانسفر چقدر است؟
هزینه ترانسفر برای هر نفر ۶۰ هزارتومان می باشد که ۴۰ هزارتومان آن کرایه خود شخص و ۴۰ هزارتومان کرایه خلبان می‌باشد.
13اگر کسی قصد پرواز نداشته باشد امکان حضور در محل تیک آف و تماشا را دارد؟
بله، منعی برای حضور دوستان و کسانی که قصد پرواز را ندارند وجود ندارد و شما می‌توانید با هماهنگی قبلی این موضوع را اعلام کنید.
14تاریخ‌های مورد نظر من برای پرواز در فرم رزرو نیست، چکار بکنم؟
در صورتی که تاریح مورد نظر شما برای رزرو در سایت فعال نمی باشد. از طریق واتزاپ با ما تماس گرفته تا در صورت امکان برای شما رزرو انجام دهیم.
15تفاوت پرواز تفریحی معمولی و آکروباتیک چیست؟
در پرواز تفریحی معمولی شما تنها ۱۵ دقیقه پرواز خواهید داشت. در صورتی که در پرواز تفریحی آکروباتیک در طی ۱۵ دقیقه پرواز خلبان با مهارت خود به انجام حرکات آکروباتیک می‌پردازد.

پرسشهای متداول در مورد ووچر هدیه

1نحوه خرید ووچر هدیه چگونه است؟
برای خرید ووچر هدیه همانند بلیط معمولی اقدام بفرمایید و پس از نهایی شدن خرید خود از طریق واتزاپ یا تلگرام با پشتیبانی تماس گرفته تا تصویر ووچر برای شما ارسال شود.
2مهلت استفاده از ووچر هدیه چقدر است؟
ووچرهای هدیه تا مهلت ۱۵ روز اعتبار دارند.
3چه هزینه هایی در ووچر هدیه لحاظ شده است؟
شما در هنگام خرید بلیط میتوانید نوع پرواز و اینکه پرواز شامل فیلمبرداری باشد را انتخاب کنید. لازم بذکر است هزینه ترانسفر در ووچر لحاظ نشده است.